Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová

Rádi vám nabídneme trochu inspirace pro trávení času s rodinou a dětmi

Rodinná hra Drakopark Chopok – přátelský drak Demián

Drakopark Chopok - ubytování Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováRodinná hra Drakopark je hra v přírodě, která zabaví nejen malé, ale i velké úkoly spojenými s přírodou a prostředím, ve kterém se nacházejí. Přátelský drak Demián se těší na své kamarády, kteří se vydají po jeho stopách

 

Drakopark je hravé putování lanovkami, přičemž na každé nástupní a výstupní stanici lanovek najdete úkoly, které jsou umístněné na jedinečných kovových sochách dráčků.  Stačí postupovat podle mapy, kterou najdete v brožurce Drakopark Chopok. Na začátku řešení úkolů si zvolíte jejich náročnost. Dobrodružství se může začít….

 

 

Více na: http://besenovaubytovani.cz/rodinna-hra-drakopark-chopok-pratelsky-drak-demian

 

Park miniatur Slovensko

Park miniatur - ubytování Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováNavštivte expozici miniatur pod otevřeným nebem. Rádi bychom Vám přiblížili jedinečnou expozici Park miniatur Slovensko v Podolí. Myšlenka vzniku naučno-zábavného areálu vyvstala u Juraje Hlatkého již roku 2001. Od té doby zde vzniklo  na 70 modelů hradů, zámků, nádraží, kostelíků, rozhleden a dalších….

Hlavním záměrem tvůrců je záchrana různých objektů kulturního dědictví vyhotovených v době jejich největší slávy. Mnohé z nich již zanikly či jsou ve velmi špatném stavu. Modely, jako hrady, zámky, jsou vyhotoveny ve velikosti 1:50, kostely, rozhledny a chaty jsou v měřítku 1:25.

Areál se nachází v srdci regionu třech hradů Čachtice, Beckov a Tematín.

 

Více na: http://besenovaubytovani.cz/park-miniatur-slovensko

 

OBROVO – obr Čutko

Obrovo - ubytování Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováV blízkosti města Ružomberok se nachází Čutkovská dolina – jedna ze vstupních bran do národního parku Velká Fatra. V této dolině bydlí obr ČUTKO, poslední žijící obr karpatského typu. Přijďte se podívat a navštívit řadu atrakcí pro děti, strávit příjemné chvíle v krásné krajině obklopené lesy. Toto místo nabízí dětem množství různých aktivit – lanový park, střílení z luku, střelba ze vzduchovky, trampolíny, skládací dřevěné puzzle, 3D šachy…..

Dále děti mohou shlédnout chov koz, krav, divokých prasat,…

V blízkosti se nachází Koliba u dobrého pastiera, Koliba Fatranka,

S každým platícím dítětem 1 dospělá osoba zdarma.

 

Více na: http://besenovaubytovani.cz/obrovo-obr-cutko-cutkovske-udoli

 

Babyland VILLA BETULA

Babyland - ubytování Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňovánejvětší dětské hřiště umístěné přímo v krásné liptovské přírodě, vzdálené pouhých 10km od termálních lázní Bešeňová.

Návštěva Babylandu je možná jak v letní sezoně,

kdy park nabízí množství zábavních, adrenalinových a sportovních atrakcí, tak i v zimě, kdy se můžeme uchýlit před nepřízni počasí do kryté zábavní haly s bludištěm. Okolí Babylandu tvoří lesy a nabízí nádherný výhled po okolních horách – Nízké Tatry.

Babyland nabízí:

Venkovní hřiště – s množstvím vyžití

  • Trampolíny
  • Prolézačky
  • Nafukovací hrad
  • Dětské pískoviště
  • Terénní dráha se šlapacími autíčky
  • Indiánské týpí s relaxační zónou
  • Fotbalové hřiště a další

Zvířecí farma – děti mohou pozorovat ovce, koně, oslíky, poníky, pávy a další

Jezdecká hala pro děti – zde si děti mohou vyzkoušet westernovou i parkurovou jízdu na koních

Přírodní bazén – obsahuje pramenitou vodu, zpestřený světelnými a vodními efekty

Golfové hřiště s 10 stanovišti

Dětský lyžařský vlek – během zimní sezony je k dispozici dětský osvětlený vlek

V nabídce je taktéž pravidelný animační program (víkendy, svátky), soutěže i pohybové aktivity, vedený týmem zkušených animátorek. Pro rodiče je k dispozici restaurace a kavárna odkud mohou sledovat své dovádějící děti.

 

Lanový park Tarzania Hrabovo, Jasná

HrabovoTrocha adrenalinu Vám nabídne lanový park Tarzania, postaven z rozmanitých lanových překážek a zavěšen v různých výškách v korunách stromů. Díky různým stupňům obtížnosti jsou přístupné nejenom pro dospělé (nad 150cm), ale i pro naše malé děti.

Zipline Hrabovo spojuje dva lanové parky do jednoho největšího
lanového parku na Slovensku s délkou 1 110 m. Dráha má 300 metrů a nabízí unikátní výhled nad vodní hladinou Hrabovská přehrady. Při jízdě dosahuje rychlosti od 40 – 60 km / h. Dráha je váhově omezena pro osoby s váhou minimálně 40 kg a maximálně 120 kg.

Tarzania Jasná se nachází nedaleko parkoviště hotelu Ski.

Modrá (kratší a lehčí) trasa měří 211 m

Červená (delší) trasa měří 320 m

Dětská trasa měří 76 m

 

Pohádkový les – Koliba Panorama

Pohádkový les - ubytování Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováKoliba Panorama a její nová atrakce Pohádkový les nabízí pro naše ratolesti, nejenom pro děti 😊, krásnou podívanou v podobě známých pohádkových postaviček, jako Krteček, Šípková Růženka, zpívající tučňáci, …..

Po příjemně stráveném dni, si můžete odpočinout a posilnit v místní restauraci s nádherným výhledem na hrad Strečno a řeku Váh s okolní přírodou. A kdyby to bylo pro děti málo a stále hýřily energií, můžou se vyřádit na různých atrakcích – kolotoč, trampolína, houpačky a pískoviště. Nebo navštívit a pohladit místní zvířátka – oslíka, prasátka, zajíčky a další.

 

Více na: www.besenovaubytovani.cz/koliba-panorama-pohadkovy-les

 

 

ZOO kontakt

V blízkosti Aquaparku Tatralandia můžeme zažít přímý kontakt se zvířaty, jako je mládě medvěda, pumy, tygra, lva, papoušky. Můžeme nakrmit opičky, poznat život makaků, polárních lišek, kengur, podívat se na dravé ptáky aj. Díky ošetřovatelům se tak můžeme dostat do blízkosti zvířat a zažít neopakovatelný pocit.  Tato zvířata jsou od narození v lidské péči a ve volné přírodě by nebyla schopná přežít. ZOO je otevřené po celý rok a může zde shlédnout na 400 zvířat ze 115 druhů.

Kontaktní ZOO je vzdálená 16km od termálních lázní Bešeňová

 

Naučná medvědí stezka

Medvědí naučná stezka - ubytování Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová

zážitková naučná trasa pro rodiny s dětmi po vršcích hor – v Hrabovské dolině, zavede děti do světa poznání medvěda hnědého a jeho zvyklostech. Nenáročná stezka se dá snadno zvládnout, jelikož je dlouhá 3 kilometry. Na této stezce je 7 informačních tabulí se zastaveními (medvědí bunkr, medvědí koupelna,..).

Stezka začíná u přehrady v Hrabovské dolině a končí u zvířecí ZOO farmy pod vrcholem Sidorovo. Okolí nabízí nespočet dalších aktivit a poznání, jako jsou turistika, cykloturistika, obec Vlkolínec (PAMÁTKA Světového dědictví UNESCO), vrch Malino Brdo s lanovkou, koloběžky, ..

 

Pověst o Ružomberské medvědovi 😊

Málokdo ví, že na začátku minulého století žila vnučka legendární císařovny Sissi – hraběnka Alžběta se svým manželem Otto von Siegfried v Ružomberském kostele

Otto von Siegfried si v okolí Ružomberka pronajal honitby a v roce 1908 tu ulovil medvěda 😊 Kůže z medvěda, jako trofej, byla určena jako předložka před krb. Mršinu medvěda odhodili do řeky Váh. Z řeky ji vylovili voraři, podle některých zdrojů přišel i lékař, a svorně označili pozůstatky medvěda za zavražděného muže. Když později vyšla najevo nepříjemná pravda, legenda už stačila obletět svět. Od té doby si Ružomberští vysloužily označení „medvědáři“.

 

 

MINI ZOO Sidorovo

Sidorovo - ubytování Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová
ZOO pod vrchem Sidorovo

se nachází pouhých 20min chůze od vrchní kabinky Malinô Brdo, můžeme zde zblízka vidět a dotknout se domácích zvířat, jako jsou kozy, ovce, prasátka, králíci a slípky,..

 

 

 

 

 

 

hrad Strečno Další inspirací na výlety pro rodiny s dětmi je Strečianská úžina, známá hlavně pro vodáky, právě úsek Malou Fatrou, na řece Váh, nabízí krásnou přírodu, kde můžeme zhlédnout 2 hrady – Starý hrad a hrad Strečno. Dále můžeme navštívit skalní hřib na vrchu Kojšová, památník francouzských partyzánů, středověkou dědinu Paseka pod hradem Strečno. Nádherný výhled se Vám nabízí u skály Skalní pěst (která nám připomíná tvar pěsti).

 

 

 

 

Dobrodružná výprava na skálu

Čerenova skála - ubytování Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováRádi byste podnikli dobrodružnou výpravu na skálu i s dětmi? Lehce dostupná, bez lana a okouzlujícím výhledem se Vám naskytne na Čerenova skála. Skála je výjimečná tím, že připomíná skalní pěst – to znamená, že na vrcholu je výrazná plošinka. Skála se nachází v nadmořské výšce 1042m, samotný vrchol kopce nad skálou má výšku 1221m. Část u dvojkříže poskytuje úžasný výhled na Litovský hrad, Pravnáč, Choč, Velkou Fatru a hřebeny Nízkých Tater. Trasa na skálu je značená červenou turistickou značkou a není nikterak náročná. Převýšení z obce na skálu je 300, a vzdálenost 1,5km.

Trasa: Liptovská Anna – Annina dolina – Čerenova skala

V obci Liptovská Anna se nacházejí ruiny římskokatolického kostelíka z poloviny 13.století v ranogotickém slohu. Roku 1805 byl kostel zničený a v současné době je zachovaný v torzálním stavu.

 

 

Pro nový a jiný zážitek vám nabízíme návštěvu města Liptovský Mikuláš.

náměstí Liptovský Mikuláš
Liptovský Mikuláš – náměstí

Muzeum Janka Kráľa – pro naše nejmladší je zde nachystán animační program „Nechej se chytit“ připravený muzeem Janka Kráľa. Děti zažijí atmosféru ze života zbojníků, hledání pokladu, loupení, historické kostýmy.

Slovenské muzeum ochrany přírody a jeskyňářství – dětem vlije vědomosti poutavým, kvalitním a interaktivním způsobem o přírodě a jeskyňářství – dozvíte se něco o největším hmyzu na světě, jaký je nejrychlejší hmyz Slovenska, ….výstavu můžete spojit s tvořivými dílničkami pro děti.

Galerie – tvořivá dílna v Centru Kolomana Sokola – rozviňte kreativitu, vizuální vjemy a koncentraci Vašich ratolestí. Odměnou Vám bude ručně vyrobený předmět

CzechEnglishGermanItalianPolishSlovak