Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová

Hory v zimě, kam na lyže

SKIALPINISMUS JASNÁ – CHOPOK

 

Skialpinismus Jasná - Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováStále populárnějším sportem v zimním období se stává skialpinismus. Díky podmínkám a krásnému prostředí, které lyžařské středisko Jasná nabízí, je kombinace túry a sjezdového lyžování přímo ideální. Pro nadšené sportovce, kteří si vystoupají kopec, pokochají scenérií, a poté se spouštějí dolů 😊 Touha poznávat a pozorovat zasněženou krajinu mimo vytyčené sjezdové tratě je vrozena většině milovníků hor.

 

 

Pro ty, kteří by rádi skialp zkusili, ale nemají svoji výbavu, se obci Lúčky nabízí možnost zapůjčení kvalitní výbavy.

 

 

Skipark Malinô Brdo Ružomberok

 

Malino Brdo - Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováLyžařské středisko Malinô Brdo se nachází nad městem Ružomberok, na úbočí Velké Fatry. V nadmořské výšce 545 až 1209m n.m. Středisko nabízí široký výběr tratí pro všechny věkové kategorie – od začátečníků po závodní lyžaře. Není zapomenuto ani na snowboarding v Snow parku Malinô Brdo s délkou tratí více než 200m. Čeká zde na vás 8 druhů překážek a možnost využití snowboardové školy.

K dispozici je 8-sedačková kabinová lanovka (dlouhá 1.770m), 4-sedačková lanovka, 2 lyžařské vleky a 5 vleků pro začátečníky a děti. Svahy o délkách od 200m po 3,9km

V areálu je několik stravovacích zařízení a bufetů, které nabízí možnost rychlého občerstvení přímo na svahu. Samozřejmostí je parkoviště pro 450 aut.

 

Malino Brdo skimapa - Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováSjezdovky:

1 sjezdovka pro začátečníky s délkou 2.900m

5 sjezdovek pro středně pokročilé s celk. délkou 4.500m

3 sjezdovky pro pokročilé s celk. délkou 3100m

 

 

Snow park Malino Brdo - Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová9 jezdovek: 10,5km (5 středně těžkých a 3 těžkých) Hlavní – Malinô Brdo (1000m), Hlavní – dolní st. 8KLD (2900m), Vyhlídková (1250m), Malá Mulda (1050m), Mistrovská (900m), Vlkolínská (800m), Závodní (1200m), Velká Mulda (1400m)

Obtížnost: modrá, červená, černá

Vleky:       7 vleků

Lanovky:   2 lanovky

 

 

Skiareál Jasná – Chopok

 

Skiareál Jasná - Chopok - Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováNejznámější lyžařské slovenské středisko Jasná – Chopok se nachází na druhém nejvyšším vrcholu Nízkých Tater, dostupné lanovkou z Demänovské doliny nebo z Bystré doliny. V nadmořské výšce 2.024m n.m. Středisko nabízí 45km perfektně upravených sjezdovek různých obtížností, vhodných pro začátečníky, rodiny s dětmi, pokročilé lyžaře a také na uspořádání závodů světové úrovně. Moderní zasněžovací systém v délce téměř 27 km poskytuje garanci sněhu minimálně 5 měsíců v roce. Milovníci divoké jízdy si přijdou na své v mnohých freeridových zónách a ve skvělém snow parku. Večer se v Jasné lyžuje na dvou osvětlených sjezdovkách. 

Skiareál Jasná - Chopok - Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová

 

 

Nejrozmanitější výběr sjezdovek je z Lukové, kam vedou z Bielé Púti pomalejší 4 sedačky, anebo z Otupného 4-sedačka expres. Hlavní široká červená klesá po hřebínku na Priehybu a odtud se vrací jako Májová k 4-sedačce Jasná, anebo pokračuje na Zahrádky jako parádní rychlá červená Pretekárska nebo červená Jelení Grúň, jejíž část slouží i jako snowpark. Samotná Biela Púť je lehkým cvičným svahem s dětským hřištěm u spodní stanice lanovky. Z Lukové spadá i černá Majstrovská, dělící se dole buď do Jasné, nebo do Otupného. Svah nad Otupným je nenáročný. Pravidelná modrá „školní“ sjezdovka s objezdem prudší, červené střední pasáže či kratší vlek na plochém horním úseku. Navazující Derešský kotol je v provozu jen za dobrých sněhových podmínek a jedná se spíše o úzký, přírodní kotel. Jižní svah byl udržován ve volnějším, freeridovém duchu, ale s příchodem kabinkové lanovky a propojením se severní stranou se zužitkoval také. Ve vrcholových partiích převládá náročnější terén v podobě černě značených tratí a freeridové plochy, níže v okolí lesa jsou tratě převážně středně strmé.

 

Skiareál Jasná - Chopok - Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová34 sjezdovek: 48km sjezdovek všech stupňů obtížností, zde si každý přijde na své (13 lehkých sjezdovek, 15 středně těžkých a 6 těžkých) 11 vleků je vhodných pro děti.

Obtížnost: modrá, červená, černá

Vleky:        14 vleků

Lanovky:   13 lanovek

 

 

Skiareál Parksnow Donovaly

 

Skiareál Parksnow Donovaly - Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováSki areál Parksnow Donovaly se nachází nedaleko Nízkých Tater na pomezí Velké Fatry, 25km severně od Bánské Bystrice. Dominantou lokality je kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-sedačkovou kabinou Telemix Nová hoľa. Hlavní, nejvíce navštěvovanou lokalitou Donoval, je širokánská mírná louka Záhradiště se 4-sedačkou Buly Expres a souběžnými tatrapomami. Největší dětský funpark ve Střední Evropě se nachází na rozlehlé louce přímo mezi Novou holí a Záhradištem. Na své si přijdou i milovnici běžek.

 

 

Skiareál Parksnow Donovaly - Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová18 sjezdovek: 11,3km sjezdovek (13 lehkých sjezdovek, 4 středně těžkých a 1 těžká), Nová hola (2100m), Patočiny I (800m), Patočiny II (800m), Mišúty (470m), Nová hola II (2200m), Nová hola III (100m), Lomená poma (800m), Dvojčata (700m), Buly Expres Záhradište (650m), Približovacia I (400m), Približovacia II (380m), Celníci (375m), Triangl (335m), Propojovací I (100m), Bistro (250m), Encián (270m), Propojovací II (150m), Funpark (150m), Riderspark, Kluziště

 

 

 

Skiareál Parksnow Donovaly - Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováSkiareál Parksnow Donovaly - Apartmán AQUAPARK - Hotel BešeňováObtížnost: modrá, červená, černá

Vleky:       14 vleků

Lanovky:   2 lanovky

 

 

CzechEnglishGermanItalianPolishSlovak