Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová

Hory

Veľký Choč – 1611 m n. m.

Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová - hory - Velký ChočNejvyšším a dominantním vrcholem Chočských vrchů je Veľký Choč. Má tvar nepravidelné pyramidy s početnými skalními částmi, obrostlý kosodřevinou. Turisticky mimořádně oblíbený.  Výhled, který se nám na vrcholku otevírá, patří k nejlepším, které Slovensko nabízí. Na vrchu se rozprostírá rezervace Choč s výskytem vzácné fialky chočské. Jako výchozí místo je obec Valašská Dubová, ale i Vyšný Kubín, Jesenová, Lúčky a Likavka.

 

 

 

 

Pravnáč – 1206 m n. m.

Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová - hory PravnáčSkalnatý vrch Pravnáč není turisticky velmi známý, ale návštěvu určitě neolitujete – díky podmanivému výhledu na celý Liptov, hlavně na Nízké Tatry, Litovskou Maru. Dále Vám bude odměnou čarokrásná příroda s výskytem cenné vápencové květeny. Na vrch vede turistická stezka v Liptovské Anny nebo delší a náročnější z Prosecké doliny.

Masiv Nízkých Tater je dlouhý 82km a táhne se středním Slovenskem, mezi malebnými údolími Váhu a Hronu

 

 

 

Ďumbier – 2043 m n. m.

Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová - hory ĎumbierNejvyšším vrcholem Nízkých Tater je vrch Ďumbier, ze kterého je rozhled na všechna pohoří středního a severního Slovenska. Severní stranu tvoří vysokohorský masiv s vysokými stěnami, žlábky a pilíři, mírnější svahy na jižní straně pokrývají žulové balvany.

 

 

 

 

 

Chopok – 2023 m n. m.

Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová - hory ChopokTřetí nejvyšší horou Nízkých Tater je Chopok, na který Vás dopraví 6-sedačková lanovka Zahrádky – Rovná. Vrchol nabízí panoramatický výhled na údolí Hronu, Vysoké Tatry a Liptov. Túra na Chopok je plná nádherných scenérií, můžeme zde vidět i vysokohorské živočichy – kamzíky. Pod vrcholem, v drsném a krásném horském prostředí, je třetí nejvýše položená chata na Slovensku – Kamenná chata, která je útočištěm před nepřízni počasí, taktéž nabízí místo k odpočinku a oddychu. Na svazích se rozprostírají sjezdovky známého rekreačního střediska Jasná

 

 

Jasná

Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová - hory JasnáNejvětší lyžařské středisko na Slovensku, v pohoří Nízkých Tater, nabízí výborné podmínky k lyžování, různým aktivitám, oddychu i zábavě. Nabízí nádherné scenérie, které si určitě oblíbíte. Jako jediné středisko na Slovensku může organizovat světový pohár v lyžování. Středisko nabízí víc jak 50km sjezdovek různých obtížností – vhodné od začátečníků až po lyžaře pokročilé úrovně, snowpark, večerní lyžování, freeride zóny, moderní zasněžovací systémy, 23 lanovek a vleků. 

 

 

 

Demänovská hora – 1304 m n. m.

Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová - hory Demänovská horaDemänovské údolí a Demänovské jeskyně zná snad každý turista, ale Demänovskou horu jen málokdo. Na své si určitě přijdou milovníci výhledů, je zde nádherný výhled na Chočské vrchy, Nízké Tatry – Chopok, Liptovskou kotlinu, Ďumbier. Vrch je tvořen horskou loukou se skalkou a dřevěným křížem, je lehce dostupný po turistických stezkách – po žluté z obce Pavčina Lehoty, či po zelené a poté po žluté od Demänovské jeskyně Svobody.

CzechEnglishGermanItalianPolishSlovak