Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová

Dračí nevěsta Alice na Chopku

  • Dračí nevěsta na Chopku

Přímo pod Chopkem leží začarovaná dračí nevěsta….Nevěděli jste? Tak pojďte s námi a dozvíte se více …….uvidíte, jak se probouzí ze stoletého spánku 😊

 

Rádi Vás dáme inspiraci pro další den příjemně strávený v přírodě…Vydejme se na vrchol Chopku, kam vás pohodlně vyveze lanovka ze severní i jižní strany. Když se vydáte pěšky po sjezdovce 1c dolů a po 50m odbočíte doprava k dřevěným zábranám, naskytne se Vám nejlepší výhled na zkamenělou Dračí nevěstu.

 

Příběh Dračí nevěsty

Přátelský drak Demián, strážce Demänovské doliny, miloval nejen přírodu, ale i vyhlídkové lety. V největší oblibě měl přelety podél celé Demänovské doliny, nad skalisky, nad jeskyněmi, přes Chopok na jižní stranu a zpátky. Bláznivé otočky, salta a manévrování ve vzduchu byla pro něho neskutečná zábava. Něco tomu ale chybělo. Cítil se osamělý, vždyť byl jediným drakem…..
Až do jednoho letního dne se vše změnilo. Od Vrbického plesa slyšel hrůzostrašný nářek a pláč. Nevěřil vlastním očím…. Na břehu jezera seděla nešťastná dračice, která do doliny omylem zabloudila. Dozvěděl se, že se jmenuje Alice a přiletěla sem z dalekých krajů.

Drak Demián dračici Alici uklidnil a slíbil jí, že jí pomůže najít cestu zpět domů. Nejprve by jí ale rád ukázal Demänovskou dolinu. Alice souhlasila a vyrazili spolu na vyhlídkový let. Okamžitě se do nádherné přírody Nízkých Tater zamilovala. …Uběhlo několik dní, týdnů, měsíců a dračice Alice svůj odchod domů stále odkládala, Demänovská dolina jí natolik učarovala, že se rozhodla zde zůstat.

Navíc doma se měla vdát za ohavného sedmihlavého draka Maximiliána, aby tak zachránila svoji krajinu od zničení. To se však nelíbilo drakovi Demiánovi. Nechtěl, aby dračice Alice odešla a natož se vdala za ohavného sedmihlavého draka. A tak se rozhodl, že Alici nikam nepustí,  vezme si ji za ženu a budou spolu žít v Demänovské dolině až do smrti. Dračice Alice souhlasila, vždyť byli do sebe zamilovaní a bylo jim spolu tak krásně.

Jejich svatební den byl čarovný, dračice Alice vypadala jako opravdová nevěsta. Smaragdová tiára,

hedvábný sněhově bílý závoj. Drak Demián byl okouzlen její krásou.  Své ano si měli říct na Chopku. Dračice Alice na svatební obřad letěla ze severní strany a drak Demián z jižní. Najednou se překrásné slunečné počasí změnilo v silnou bouřku plnou ohnivých blesků, kterou měl na svědomí sedmihlavý drak Maximilián. Doslechl se o Alicině zradě, a tak na svatebčany seslal ničivé blesky…. Jeden z nich zasáhl dračici Alici, která zkameněla, další zasáhl draka Demiána, který se proměnil v kovovou sochu.

Prokletí zamilovaných draků má trvat celých sto let, sto dnů, sto hodin a sto minut.

 

Dračí nevěsta Alice

Dračí nevěsta
Dračí nevěsta
Dračí nevěsta Dračí nevěsta
CzechEnglishGermanItalianPolishSlovak