Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová

Co s sebou do sauny

Co s sebou do sauny 😍

 

Ručník do sauny

Ručníky nebo prostěradla sauny většinou zapůjčují, proto je to jedna z věcí, které můžete nechat doma. Vždy sedíme na ručníku, z hygienických důvodů není možné sedět přímo na lavici, protože pot, který z vás v sauně teče, by lavici znečistil.

Nejzdravější je saunování naostro. Celé tělo tak může přirozeně dýchat a zbavovat se potu. Ideální je, když po vstupu odmotáte osušku či prostěradlo a nazí si na ni sednete nebo lehnete. Ale přiznejme si, ne každý na to má odvahu, zvláště pokud jde o společnou saunu.

 

Čepice do sauny, klobouk

Možná si říkáte, že nosit saunovací čepici do horkého prostředí sauny je naprosto zbytečné. Ale opak je pravdou.

Studený vzduch dole tlačí horký vzduch nahoru a pokud sedíte, je hlava vždy v tom nejteplejším prostředí a ohřívá se nejrychleji. Saunovací čepice brání rychlému prohřátí hlavy a tím si prodlužujete délku pobytu v sauně 😊

 

Saunová a peelingová sůl

Saunové a peelingové soli jsou určeny k důkladné očistě těla během saunování.

V sauně nebo v parní lázni se díky teplotě a vlhkosti zpřístupní póry pokožky, což umožňuje pronikání mikročásteček soli do hloubky a odstranění veškerých nečistot z kůže. Sůl taktéž pokožku vyživuje a dezinfikuje.

Solný peeling je v saunách oblíbený a buď si jej můžete přinést s sebou, nebo některé sauny nabízejí možnost zakoupení na místě. Může jít o jednoduchý solný peeling nebo směs soli, bylinek či koření a s příměsí éterického oleje. Během saunování se peeling vtírá do pokožky formou lehké masáže.

 

Masážní žínka a masážní kartáč

Ke zlepšení prokrvení pokožky, poslouží masážní žínka a masážní kartáč. Kartáče jsou šetrné k pokožce – bývají z jemných štětin.

Žínky a kartáče jsou vhodné na mytí a jemnou masáž těla během saunování i po něm.

Ve veřejných saunách se ale často nesmí používat z hygienických důvodů, proto se hodí spíše do soukromé sauny.

 

Tóga nebo kilt do sauny

Pro větší pohodlí si můžete do sauny přinést speciální oblečení – saunovou tógu (což je vlastně delší prostěradlo) nebo kilt do sauny.

Kilt je ideální pro svoje rychlé použití. Jednoduše kolem sebe ovinete kilt a zapnete ho na suchý zip nebo knoflík. Na rozdíl od běžného ručníku z vás nikdy nespadne. V sauně se dá kilt zase rychle rozbalit.

 

Přesýpací hodiny

Zajímavým doplňkem do sauny jsou přesýpací hodiny. Ve veřejných saunách jsou hodiny často nastaveny na 15 minut, což je nejoblíbenější doba saunovacího cyklu.

 

Co do sauny nepatří 🤨

Plavky

Plavky jsou totiž nevhodné hned ze dvou důvodů:

–         materiál není právě příjemný a pohodlný

–         plavky nevyhovují z hygienických důvodů

 

V sauně se zpotíte, a pod plavkami tak vzniká živná půda pro bakterie.

CzechEnglishGermanItalianPolishSlovak