Apartmán AQUAPARK - Hotel Bešeňová

Turistická stezka – vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina

  • Turistická stezka – vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina

 

Mezi oblíbená místa mezi turisty patří Kvačianska dolina, zejména pak vodním mlýnem Oblazy. Prochází zde horská cesta s členitým a nenáročným stoupáním.

 

Koncem roku 2013 přibyla v Kvačianském údolí vybudována první zajištěná vyhlídka Malý Roháč – plošina umístěna mezi stromy, přímo na skalním brale s autentickým výhledem na horní část doliny a velkou skalní jehlu. Z ní je pohled do kaňonu opravdu silným zážitkem, který si mohou vychutnat i rodiny s dětmi, aniž by riskovali své životy. Vyhlídka se nachází asi hodinu nenáročné chůze od ústí Kvačianské doliny po červené značce, vzdálená několik minut od Mlýna Oblazov. Druhá unikátní vyhlídka je v místě zvaném Kobyliny. Tato vyhlídka byla dokončená v roce 2015 a nabízí bezpečný výhled do 70m hlubokého kaňonu, přes který protéká řeka Kvačianka, dále můžete vidět skalní masiv „Jánošíkova hlava“. Tato vyhlídka je mimo jiné zajímavá i tím, že podlahu tvoří kovové rošty, přes které je krásně vidět, co se nachází přímo pod vámi. Vyhlídka Kobylin se nachází před vyhlídkou Malý Roháč.

 

 

Oblast: Chočské vrchy

Délka trasy: 2,3km

Obtížnost: lehké

Začátek: Kvačianská dolina ústí

Koncový bod trasy: Kvačianská dolina ústí

Převýšení: 150m

Stoupání: 200m

 

Typ:) pro rodiny s dětmi, vycházková trasa, cesta, MTB

Značení: červená turistická značka

 

Kvačianska dolina – vyhlídka Malý Roháč, Kobylin

Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč
Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina l
Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina lll
Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina lV
Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina Vl
Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina V
Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina l Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina lll Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina lV Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina Vl Turistická stezka - vyhlídka Malý Roháč, Kvačianska dolina V
CzechEnglishGermanItalianPolishSlovak